Hakkımızda

APAK Gıda; Patates ve Mısır cipsi, Patates ve Mısır Çerezi ürünlerini üretmek üzere, 2009 yılında inşaatına başlanan tesislerinde, 2010 yılı Mart ayından itibaren üretime başlamıştır.

En son teknolojiye sahip üretim tesisimizde; GMP (Good Manufacturing Practise-İyi Üretim Kuralları) uygulamaları gözetilerek ve ISO-9001 ve ISO-22000 standartlarında el değmeden üretim yapılmaktadır.

Üretimimizde; Kalite Güvence Departmanımız tarafından, hammaddenin tarladan sökümü aşamasından müşterilerimize ulaşmasına kadarki tüm aşamaları "ürün izlenebilirlik sistemi" ile takip edilmekte ve olası uygunsuzluklara anında müdahale edilmekte olup, tüketicilere sağlıklı tüketilebilecek ürünler sunma konusunda gerekli tüm kontroller büyük bir özen ve hassasiyetle gerçekleştirilmektedir...

APAK Gıda; Nevşehir Acıgöl Organize Sanayi bölgesinde kurulu bulunan, 44.000  açık alan üzerinde konuşlanmış, 6500  kapalı  üretim alanı ile, 2500 m² yükleme - depolama alanı ile, Nevşehir - Gülşehir mevkilerinde 40.350 m² açık alan üzerine 10.000 m² kapalı alanda 19.000 ton kapasiteli modern yer altı soğuk hava deposuna sahiptir.Patatesin en sağlıklı koşullarda depolanması ve depodan çıkan hammaddenin en hızlı bir biçimde üretime alınmasını sağlayacak lojistik zincirini kurarak hammaddede oluşacak istenmeyen değişimlerin ve zaiyatların önüne geçerek yüksek kalitede üretim yapmaktadır.

Türkiye'deki en yaygın ve en büyük perakende mağazalar zinciri olan BİM Birleşik Mağazalar A.Ş.'nin Türkiye genelindeki 4370* mağazası ile; Fas BİM'in 164*mağazasına söz konusu ürünlerimizi, BİM Özel Markaları altında tek tedarikçi olarak üretmekte olup sektöründeki 2. büyük üretici konumundadır.

PL (Private Label-Özel Marka) sektöründe kendi üretim gamında Türkiye'deki en kapsamlı hizmeti veren şirketimiz (Müşteri talepleri doğrultusunda Ambalaj dizayn, grafik çalışma, ambalaj baskı denetim ve aroma, ürün, ar-ge v.b. hizmetler) ihracat olarak Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Orta Asya ülkelerindeki müşterilerine PL üretim yaparak (direkt veya endirekt) ihraç etmektedir.

* Mamüllerimizin hiçbir çeşidinde domuz yağı ve domuzdan elde edilmiş katkı maddesi kullanılmamaktadır.